Strona główna » Historia

Historia

Ceramika od stuleci jest nieodłącznym elementem dolnośląskiej kultury. Położenie Ziemi Bolesławieckiej w pobliżu bogatych złóż gliny i innych surowców pozwoliło jej zyskać miano światowej stolicy ceramiki i wyrobów garncarskich.

Siedziba naszej firmy znajduje się w, położonej w odległości 25km od Bolesławca Śląskiego, miejscowości Parowa. Od wielu lat specjalizujemy się w wytwarzaniu tradycyjnej, śląskiej ceramiki gospodarczej.

Wszystkie wyroby są wytwarzane i zdobione ręcznie przez co każdy z nich zachowuje swój unikalny i indywidualny charakter. Produkowane garnki świetnie nadają się do przechowywania i marynowania żywności, a ceramika dekoracyjna z powodzeniem wykorzystywana jest do wystroju wnętrz i ogrodów.

Dzięki szczególnej dbałości o detale i wysokiej temperaturze wypału (ok. 1250°C) wytwarzane wyroby są trwałe, mrozoodporne i ekologiczne. Wszystkie posiadają atest Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie. Stale podnoszona jakość przy jednoczesnym odwołaniu się
do tradycyjnych wzorców to tylko niektóre z cech dzięki, którym kultywowane rzemiosło zyskało
uznanie w Polsce i za granicą.

Wszystkich zainteresowanych współpracą serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą ceramiki ogrodowej.
 


Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies oraz przetwarzanie danych zgodnie z naszą Polityką Prywatności
Nie pokazuj więcej tego komunikatu